Starší žáci: Pokračování vítězné vlny

Starší žáci pokračovali své ligové tažení v neděli 6. října 2024 turnajem v Olomouci. Jako soupeře měli tentokrát silné celky Uničova a Olomouce.

Sestava:

Michael Baar – Jan Černý, František Jelínek, Michal Kačo, Martin Kameník, Lukáš Kráčmar, Patrik Kroupa/Tobiáš Fraus, Daniel Němeček, Martin Somr, Adam Šindelář, David Šindelář, Kristýna Štefková, Ted Martin Vaněk, Jiří Všetička

Výsledky:

SK K2 Prostějov – FBC ZŠ Uničov 14:7 (2:1, 5:4, 7:2)
FBS Olomouc B – SK K2 Prostějov 5:8 (2:3, 2:3, 1:2)

Komentář trenéra Martina Černého:

Po povedeném startu do sezóny jsme nastoupili k dalšímu turnaji. Hned na začátku jsme si řekli, že předchozí výsledky nic neznamenají. Jdeme do zápasu za stavu 0:0 a chceme vyhrát.

V týmu Uničova je několik talentovaných hráčů, kteří své kvality prokazují spoustou gólů a nahrávek. V předzápasové přípravě jsme hráče na ně upozornili a stanovili si speciální režim pro jejich bránění. I když ne všichni hráči plnili stanovené pokyny úplně dokonale, přesto se nám tento taktický tah vyplatil. Nedovolili jsme jim skórovat v takové míře, jak jsou zvyklí. Což vedlo k jejich frustraci, faulům a zbytečnému vylučování. A to byla voda na náš mlýn.

Postupně jsme získali náskok 6:2. Bohužel, přišel výpadek. Zejména třetí lajna nestíhala tempo a skóre se s blížícím koncem druhé třetiny dostalo až na 6:5. Zasáhli jsme do sestavy, zrychlili střídání a začali opět diktovat, co se bude na hřišti dít. Výsledek 14:7 byl odměnou za poctivou práci všech.

Druhé utkání začalo nečekaně. Pár minut před hvizdem musel nenadále ze zdravotních důvodů opustit tým jeden z hráčů. Čímž již nalomenou sestavu zkomplikoval. Zaimprovizovali jsme, posbírali v týmu náhradní boty a trenky, a díky jednomu z „diváků“ mohli plnohodnotně čelit soupeři, na kterého jsme se těšili.

Olomouc na nás vletěla a první gól do naší branky padl na konci první minuty. Zápas byl vyrovnaný a přeléval se ze strany na stranu. Byla ale vidět síla našeho týmu a chuť vyhrát. Kdykoliv jsme inkasovali, hned jsme se opět rvali o vedení a branku soupeři vrátili.

Utkání bylo nervózní do poslední chvíle. Vítězství jsme uhájili a pokračujeme v úspěšném vstupu do sezóny. Olomouci patří díky za fér zápas a též za to, že nám ukázala, kde nás tlačí bota, a na čem musíme zapracovat. Třeba hned na dalším tréninku.

P.S. Na okraj chci poděkovat hráči, který pomohl vyřešit svízelnou situaci. Máš to u mě, kámo. Díky. Tým, to je oč tu běží.

P.P.S. Jestli se nepletu, tak v „buchtovém sazebníku“ stržů je i položka První výhra trenéra. Smičo, gratuluji k nové trenérské licenci a k prvnímu vítězství na lavičce. Já osobně mám rád makové ;-)