Starší žáci: Neskutečný vstup do sezóny

Starší žáci vstoupili v sobotu 21. září do nové sezóny 2024/2025 turnajem na domácí půdě a byl to nevídaný mazec.

Sestava:

Michael Baar – Jan Černý, Tobiáš Fraus, František Jelínek, Michal Kačo, Martin Kameník, Lukáš Kráčmar, Patrik Kroupa, Daniel Němeček, Sára Pustějovská, Adam Šindelář, David Šindelář, Jáchym Škultety, Jiří Všetička

Výsledky:

SK K2 Prostějov – FBC TJ Tatran Litovel 14:1 (2:0, 8:0, 4:1)
Branky: Černý (Škultety), D. Šindelář (Jelínek), Černý (Kačo), Černý (Fraus), Kačo (Černý), Kačo (Černý), Kačo (Všetička), Kráčmar (Kačo), Kroupa (Pustějovská), Fraus (D. Šindelář), Všetička (Kačo), D. Šindelář (Jelínek), Kačo, Kačo

SK K2 Prostějov – FBC Vikýřovice 16:1 (7:0, 1:0, 8:1)
Branky: Všetička (Černý), Němeček (A. Šindelář), D. Šindelář (Kameník), Černý, Fraus (Škultety), Černý, D. Šindelář (Kačo), D. Šindelář (Jelínek) Kačo (Černý), Kačo (Černý), Fraus (Kameník), Kačo, Všetička (Kačo), Kačo, Všetička (Kačo), Všetička

Komentář trenéra Martina Černého:

Před turnajem bylo na hráčích vidět natěšení. Skoro dva měsíce se připravovali a už opět chtěli zažít adrenalin ligového zápasu. I proto jsme souhlasili s předehrávkou utkání s Vikýřovicemi, místo na poslední chvíli zrušeného zápasu se Šumperkem. A vstup do sezóny to byl tedy impozantní.

Na úvod zápasu s Litovlí byla vidět drobná nervozita. Prvních deset minut se hra přelévala ze strany na stranu. Soupeře jsme ale k ničemu zásadnímu nepustili. Pak zavelel do útoku Jeník Černý, který vstřelil první letošní klubovou ligovou branku. Uklidnil tým a spustil lavinu.

Druhá třetina v poměru 8:0 jasně ukázala, kdo je na hřišti pánem. V závěru utkání jsme dostali branku z nařízeného trestného střílení. Konečný výsledek 14:1 nastartoval výbuch radosti a oslav.

Druhý zápas s Vikýřovicemi už netrpěl úvodní nervozitou a sypali jsme do branky soupeře jeden gól za druhým. Po první třetině jsme měli náskok 7:0. Druhá třetina začala zostra. Soupeř se uchýlil k tvrdší hře a bezstarostnost z první třetiny byla na chvíli pryč. Nenechali jsme ale soupeře převzít zápas. Srovnali jsme tvrdost ve hře a vývoj kontrolovali. Soupeř aktivní tvrdou hru dlouho nevydržel. Spíše si uškodil několika zraněními hráčů, kteří tento styl hry nezvládli. Třetí třetina byla již opět naším koncertem. Soupeř vstřelil jedinou branku. Škoda, nula pro Michaela by byla zaslouženou odměnou.

Pomyslnou třešničku vytvořili hráči první pětky v závěru utkání. V čase 35:23 vstřelil Jirka Všetička svůj druhý gól v utkání a s elánem jeho vlastním prosil spoluhráče, že by chtěl hattrick. A Jeník s Michalem se rozhodli, že mu to splní. Zapnuli vyšší rychlostní stupeň a veškerý svůj um napnuli k tomu, aby Jirka skóroval. I když stáli před prázdnou brankou, vytvořili ještě pas na Jirku, aby zavěsil. Z elánu, radosti a přejícnosti padly v posledních 37 vteřinách další 3 branky. Jirka měl víc než jen hattrick a závěrečné siréna spustila vlnu společných pozitivních emocí, radosti, štěstí a pohody. Tam jsem viděl, že tohle je TÝM!

Výkon všech hráčů v obou zápasech byl ukázkový. Poctivá hra dozadu, skvěle pracující obrana, spousta střel, pohledných a chytrých nahrávek, pohyb, jistý brankář, …

Co se povedlo teď, nemusí být ale příště. Soupeři budou více rozehřátí, zkušenější, připravenější. „Z hrušky dolů“ a znovu poctivě makat na tréninku. Jen další výhry mohou ukázat, zda to nebyla náhoda.

P.S. I já už se moc těším na další tréninky. Nepsaný sazebník starších žáků totiž říká, že za každý první gól v kategorii starších žáků donese hráč na trénink pro všechny buchty. Stejně tak za každý desátý gól v zápase. A je tam ještě jedna položka, která se nám loni nepovedla naplnit, avšak letos na ni již došlo. Za 15. gól v zápase jsou řízečky. Jenom prosím, Luke, Tobi, Míšo, Jirko, dohodněte se, kdo kdy splatíte svůj „dluh“. Nerad bych prasknul hned na prvním tréninku.