Starší žáci B: Herní posun a vybojované body

Uplynulý víkend odehrál B tým starších žáků další utkání. Tentokrát na domácí půdě vyzval Hranici a Šternberk.

Sestava

Vít Pavelka – Jan Černý, Tobiáš Fraus, Michal Kačo, Robin Loebe, Petr Novotný, Martin Reichl, Martin Somr, Adam Šindelář, David Šindelář, Jáchym Škultety

SK K2 Prostějov – FBC Hranice Sokoli 6:5 (2:3, 3:0, 1:2)

Branky: Černý (Reichl), Černý (Reichl), Černý (Somr), Somr, Černý (Loebe), Somr

SK K2 Prostějov – Fbc ClientIO Šternberk 5:10 (1:5, 1:3, 3:2)

Branky: Reichl (Černý), Loebe, Škultety, Škultety (Kačo), Černý (Somr)

Komentář trenéra Martina Černého

Úvodní zápas s Hranicemi byl v první třetině bitvou o každý míček. Skóre se přelévalo ze strany na stranu. Naštěstí jsme se nenechali obdrženými góly psychicky srazit a vždy to soupeři vrátili v podobě vstřelené branky. Velkou měrou se o to zasloužil Jan Černý (v zápase 4+0), který nekompromisně proměňoval přihrávky od spoluhráčů.

Ve druhé třetině jsme převzali kontrolu nad zápasem a zakončili jsme ji se skóre 5:3. Co následovalo, připomínalo déjà vu z minulého týdne, kdy s Hranicemi hrál tým starší žáci A. Na začátku třetí třetiny jsme navýšili vedení a směřovali k poklidnému dohrání zápasu. Minutu a půl před koncem soupeř korigoval na 6:4. Vzali jsme si time-out a vysvětlili si, že nechceme dopustit stres, zmatek, a že v poklidu budeme hrát dál naši poctivou aktivní hru. Opak byl však pravdou, hráči jako by si najednou mysleli, že to někdo dohraje za ně. Soupeř snížil na rozdíl jedné branky a my se opět báli o výsledek. Naštěstí jsme to zvládli a brali 3 body.

Druhý zápas se Šternberkem měl infarktový začátek. Už úvodní buly ukázalo, že hráči na hřišti spí. A ti, co nespí, si myslí, že to za ně odehraje někdo jiný. Za pět minut jsme prohrávali 5:0. Nezbylo než hráčům velmi důrazně a hlasitě promluvit do duše. Slouží hráčům ke cti jejich následná reakce. Na hřišti bylo najednou úplně jiné družstvo. Makali, vyhrávali souboje, tlačili se do brány. Soupeř byl zaskočen. Bohužel, manko ze začátku zápasu jsme nesmazali. Ale pokud bychom úvodních pět branek nepočítali, byla by to zasloužená remíza. Na „ale“ se však nehraje, hraje se na body. A ty zaslouženě bere soupeř.