Muži C: Tým si odbyl premiéru za 6 bodů

Poslední zářijovou neděli se na palubovce haly Reálného gymnázia odehrálo první kolo Olomoucké soutěže mužů, ve které se premiérově představilo mužské céčko. Jádro nově založeného týmu je tvořeno stálicemi klubu v čele s kapitánem Kraťou a je doplněno hráči, kteří hrávali v rezervě týmu z Kostelce na Hané. Premiéra vyšla na výbornou, 6 bodů do tabulky uloupeno.

Orel Jednota Troubelice – SK K2 Dim Mak Prostějov C 0:14 (0:5, 0:5, 0:4)
Branky: Kováč (Kryl), Krnáč (Smička), Kováč (Kryl), Milar (Kryl), Milar (Kryl), Krnáč (Smička), Kováč (Kryl), Smička (Krnáč), Milar (Kryl), Smička (Konečný), Smička (Konečný), Tóth (Kryl), Tóth (Kryl), Tóth (Kryl)

Utkání od prvních minut v režii eskáčka. Bezzubý soupeř z Troubelic se do šancí dostává jen sporadicky. Historicky první soutěžní branku týmu Dim Mak vstřelil Michal Kováč alias Kove. Postupně navyšujeme skóre, které se zastavuje na konečných 14:0. Hned čtyři hráči sestavy zaznamenali hattrick a za zmínku stojí především výkon dvorního nahravače druhé pětky Martina „Krylase“ Kryla, který zaznamenal neuvěřitelných 9(!) asistencí. Pokladník si může mnout ruce, výčet je dlouhý: První soutěžní branka, čtyři hattricky, čisté konto brankáře Procházky, desátá vstřelená branka, devět asistencí na tři hattricky.

SXMRLD Prostějov B – SK K2 Dim Mak Prostějov 1:4 (0:0, 0:2, 1:2)
Branky: Konečný (Smička), Krnáč (Smička), Kryl (Milar), Krnáč (Konečný)

Hned druhé utkání sezony přineslo třaskavé derby, které se datuje do dob, kdy kapitán týmu Jindra Kratochvíl měl ještě vlasy. Podle očekávání je zápas fyzicky náročný, plný urputných osobních soubojů, kdy ani jeden z týmů nedá soupeři nic zadarmo. Tempo a kvalita zápasu o parník převyšuje kvalitu soutěže. V zápasech se Sexmeraldou většinou platí, že kdo dá první branku, tak má velkou výhodu na své straně, a tak to platilo i teď. Jako první udeřil ve druhé třetině Kony po přihrávce Honzy Smičky. Zanedlouho se trefuje Krny a přináší tak klid na hokejky Dim Maku. Pět minut před koncem na 3:0 zkušeně zvyšuje Krylas a vedení už nepustíme, vítězíme 4:1 a bereme si zpět pomyslný titul krále Prostějova.